BasiaKwiatkowska
Administrator
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 633
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 7 razy
|
Wysłany: Czw 21:49, 22 Cze 2006 Temat postu: Wody termalne |
|
|
Basia
Site Admin
Wysłany: 18 Mar 2005 06:00 pm Temat postu: Wody termalne
--------------------------------------------------------------------------------
Wody termalne
Wody termalne nadają się dla KAŻDEJ cery. Najbardziej udowodnione działanie mają wody Avene i La Roche-Posay.
La Roche-Posay
- zawiera selen, cynk, krzemionkę, producent podkreśla głównie zawartość selenu, jako składnika walczącego z wolnymi rodnikami,
- pomocna jeśli cierpisz na alergię kontaktową, łuszczycę, zapalenie skóry, świąd, masz trudno gojące się rany
łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie się skóry
- woda w sprayu 26 zł/150 ml
Vichy
- zawiera arsen, bar, wapń, krzem, miedź, żelazo, fluor, glin, jod, magnez, potas, cynk,
- pomocna jeśli cierpisz na podrażnienia skóry lub chcesz łagodnie oczyścić cerę
- wzmacnia barierę ochronną skóry, dostarcza jej minerałów
- woda w sprayu 24 zł/150 ml
Avene
- zawiera wapń, magnez, potas, sód, lit, żelazo, mangan, cynk, chrom, kadm, miedź, ołów, selen, krzemionkę
- pomocna jeśli masz zmiany pooperacyjne, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry
- łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie
- woda w sprayu 28 zł/150 ml
Woda iwonicka
- zawiera krzemionkę, jony wapnia, kwas metaborowy
- pomocna jeśli masz suchą skórę skłonną do alergii i wyprysków
- przyśpiesza usuwanie zrogowaciałego naskórka, łagodzi podrażnienia
- woda w sprayu 18 zł/200 ml
Cechą wody z Iwonicza Zdroju jest wysoka zawartość:
- krzemionki, która poprawia elastyczność skóry i jej odporność oraz łagodzi stany zapalne,
- jonów wapnia i kwasu metaborowego, które posiadają działanie przeciwzapalne i łagodzące.
SKŁAD wody UZDROWISKOWEJ Z IWONICZA ZDROJU
pH – zbliżone do obojętnego
Temperatura – 9,7 oC
Mineralizacja-721 mg/l
Wodorowęglany-457 mg/l
Wapń – 49,7 mg/l
Magnez – 9,7 mg/l
Stront – 0,99 mg/l
Krzemionka – 11,98 mg/l
Kwas metaborowy – 9,37 mg/l
- Woda termalna w sprayu - 200ml/ 18 zł
UWAGA!
Główną wadą wody jest fakt, iż jeśli dostanie się do oczu powoduje ich łzawienie, dlatego podczas aplikacji trzeba mieć zamknięte oczy i uważać. Jednak płatki kosmetyczne nasączone wodą dobrze spisują się jako okłady na powieki. Drugą sprawą jest dozownik, który nie rozpyla wody w postaci lekkiej mgiełki tak jak to jest w przypadku wody Avene czy La Roche-Posay, ale krople są o wiele większe i aplikacja wody nie daje pełnego wrażenia świeżości. Ogólnie wypada ona dużo gorzej w porównaniu z wodami termalnymi La Roche-Posay lub Avene, których właściwości łagodzące są zdecydowanie lepiej odczuwalne, a aplikacja przyjemniejsza.
-Jak działają wody termalne
Częstym błędem jest „nawilżanie” skóry wodą, co jak się okazuje jest tylko pozornym efektem.
Przykładowo przebywając długo na plaży i pełnym słońcu po czasie odczuwamy suchość skóry, idziemy wówczas moczyć się w wodzie, gdyż mamy wrażenie, że woda ją nawilży i ukoi. Jednak po chwilowym odprężeniu i uczuciu ulgi po wyjściu z wody za chwilę na nowo odczuwamy uczucie ściągnięcia i pieczenia skóry.
Dodatkowym błędem jest nie osuszenie skóry po kąpieli, ale pozwolenie by kropelki wody same wysychały na jej powierzchni. Krople wody działają w tym przypadku jak soczewki przyciągając więcej promieni słonecznych do skóry.
Podobnie błędem jest traktowanie specjalnej wody termalnej w sprayu lub wody źródlanej w areozolu jako skutecznego środka nawilżającego. Wiele kobiet spędzając parę godzin w klimatyzowanym biurze czy innym pomieszczeniu, zrasza skórę wodą termalną w sprayu.
Rezultatem takiego postępowania, zwłaszcza w przypadku skóry bardzo cienkiej i delikatnej, jest jeszcze szybsza utrata wody, zwłaszcza jeśli pozwolimy wodzie samej wyschnąć na twarzy. Po spryskaniu twarzy wodą, należy koniecznie po kilku sekundach osuszyć skórę choćby przy pomocy chusteczki higienicznej, którą delikatnie, bez pocierania przykładamy do twarzy.
Pamiętajmy, że woda termalna w sprayu NIE nawilża !!
Natomiast dzięki zawartości mikroelementów, których rodzaj i ilość (im jest ich więcej tym lepiej) jest już zależny od źródła, z którego pochodzi woda, działa ona jak łagodzący kompres: koi podrażnienia, pobudza aktywność enzymów, wspomaga mechanizmy systemu obronnego skóry.
-Jak stosować wody termalne
Wiele osób ma wątpliwości czy tonik można zastąpić wodą termalną.
Dawniej, gdy do mycia dostępne były głównie mydła w kostce, a nieliczne żele myjące posiadały zasadowe pH, toniki służyły do przywracania prawidłowego pH skóry. Obecnie mamy już bardzo duży wybór łagodnych żeli myjących, które nie zawierają silnych detergentów i zachowują naturalne, lekko - kwaśne pH skóry.
Dlatego jeśli stosujemy do oczyszczania twarzy łagodny żel myjący, możemy zastąpić tonik - wodą termalną w sprayu.
Toniki, mimo wszystko, nadal są przydatne i pomocne w dokładniejszym oczyszczeniu twarzy, zwłaszcza jeśli stosujemy mleczka lub inne produkty, których nie spłukujemy wodą. Dają one wówczas większe poczucie czystości cery i usuwają resztki makijażu i nadmiar mleczka. Poza tym działają one także nawilżająco i łagodząco.
Jeśli stosujemy wodę termalną zamiast toniku, pamiętajmy, że po spryskaniu twarzy, należy po krótkiej chwili, koniecznie osuszyć skórę np. za pomocą papierowego ręcznika lub też - nawilżonym wodą termalną płatkiem kosmetycznym, podobnie jak tonikiem, przetrzeć twarz zbierając nadmiar wody. Jeśli chcemy łączyć zastosowanie wody termalnej i toniku, wówczas najpierw aplikujemy wodę, pamiętając by nie pozwolić jej samej wyschnąc na twarzy, a następnie tonik.
- Czy można zastąpić wodę termalną ogólnie dostępną wodą mineralną?
Woda termalna nie jest niezbędna, ale pomocna.
Z tym utrwalaniem makijażu to raczej nie jest ona bardzo pomocna i jesli użyje się jej zbyt dużo, w zbyt bliskiej odległości, to rzeczywiście można tylko sobie rozmazać makijaż. W ciągu dnia wody te stosuje się bardziej dla odświeżenia, trzeba też pamiętać, że mogą osłabić ochronę słoneczną, gdyż usuną warstewkę kremu z filtrami.
Przy stosowaniu wody mineralnej z butelki co także jest dobrą opcją trzeba pamiętać o kilku sprawach:
- wybieramy wodę o wysokiej czystości bakteriologicznej, niestety aby mieć pewność, trzeba by kontaktować się z producentem, lub próbować dotrzeć do Nesweeka, ponoć w jednym z numerów zamieszczony był test czystości niektórych wód mineralnych, dla pewności nie stosujemy wód nieznanych producentów, z nieznanie brzmiących żródeł, istnieje wtedy większe prawdodobodobieństwo, że nie są to prawdziwe wody mineralne,że mają niski stopień czystości, wybieramy też naturalne wody mineralne, a nie mineralizowane i oczywiście niegazowane oraz bez żadnych dodatków,
- opakowanie z dozownikiem w którym będziemy trzymać wodę, musi zostać dobrze zdezynfekowane, przepłukane gotowaną wodą, najlepiej by była to szklana buteleczka, wtedy można ją przepłukać wrzątkiem, plastikowe buteleczki wielorazowego użytku są bardziej narażone na zanieczyszczenia.
- opakowanie najlepiej by było niewielkie, a to dlatego, że wody niegazowane są bardziej podatne na zanieczyszczenia, większe buteleczki można trzymać w lodówce, w przypadku mniejszych, które chcemy nosić ze sobą, często wymieniać wodę ze świeżo otwartej butelki z wodą mineralną.
- do wody można dodać 1-2 krople olejku aromatycznego np rozmarynowego lub grejfrutowego, przedłużymy jej świeżość oraz wzbogacimy jej walory. W przypadku cery suchej może to być olejek różany.
-Jeśli do wody mineralnej dodamy kilka kropli octu winnego, wówczas mamy gotowy naturalny tonik do twarzy.
Post został pochwalony 0 razy
|
|